פנה אלינו
חיפוש מתקדם:
Search

איטום קריסטלי

איטום היא בעיה מוכרת, במיוחד במבנים ובנייני מגורים שיש בהם כשלים ובלאי מואץ בשל חדירת רטיבות או לחות. אנשי מקצוע העוסקים במקצועות הבנייה באופן יסודי ומורכב, כגון חברות המבצעות פרויקטים גדולים של שיקום בנייני מגורים או מבנים שונים, עושות היום שימוש עם איטום קריסטלי. הגבישים הקריסטלים הנמצאים בחומר האיטום, אינם מושפעים משינויי הזמן, טמפרטורה או כל גורם אחר. המבנה הייחודי שלהם גורם לכך שאיטום הבטון יהיה מושלם ועמיד בפני לחצי מים גבוהים ואיטום לכל סוג של משטח בטון, אם אופקי או אנכי.

שימוש באיטום גבישי, נעשה במיוחד בעת חיזוק מבנים. הטיפול והאיטום באמצעות חומר יעיל זה, מספק הגנה מושלמת לברזל הנמצא בבטון והאיטום הספציפי העשוי מגבישים, אף עמיד בפני כימיקלים או סביבה אגרסיבית, כגון קרבה לים או מבנים כגון מפעלים שחשופים לחומרים כימיים. הבטון יהיה מוגן ממי ביוב, התגבשות מלחים, התקלפויות שונות ובלאי מואץ. חומר זה מיועד למעשה לשיקום בטונים, כאשר חלק מהם התפורר כתוצאה מהזנחה או בלאי ויש ליצוק בטון בחלקים שונים מהמבנה. את האיטום מבצעים לאחר שיקום הבטון באמצעות מריחה של חומר האיטום הגבישי.

איטום קריסטלי באיטום מקלטים וממ”ד

זו עובדה ידועה, כי השכבה העליונה של כל מבנה, היא הרגישה ביותר לנזילות ודליפות. על מנת למנוע את הדליפות בבטון, יש להשתמש בטכניקות איטום חדישות כגון איטום קריסטלי. עבודת איטום במקלט או ממ”ד, הינה מורכבת יותר בשל לחץ המים שדוחק את יריעות האיטום פנימי. עבודה מורכבת כמו איטום פנימי, יש למצוא אנשי איטום מקצועיים שמתמחים בעבודת איטום מורכבת ויסודית זו. חומר איטום גבישי, חודר לעומק משטח הבטון ואוטם אותו, הוא אף חודר לכל עובי החתך של היציקה שעליה מיושם חומר גבישי זה. לאחר איטום בחומר גבישי, אין צורך ביישום של שכבות נוספות בדופן החיצוני של היציקה.

על מנת שחומר איטום זה יפעל, רטיבות הוא תנאי הכרחי לפעולה יעילה של חומר איטום גבישי. חומר איטום זה, מכיל כימיקלים מיוחדים שנספגים לעומקו של הבטון וכאשר החומר בא במגע עם הבטון, הכימיקלים נודדים לעומק וכך למעשה הם אוטמים סדקים נימיים. חומר האיטום הגבישי, נשאר פעיל ביציקת הבטון לצמיתות.

ציפויים מקצועיים ועמידים למשטחים השונים

חברות העוסקות באיטום ובנייה של מבנים תעשייתיים, ציבוריים או בנייני מגורים גבוהים, עובדות עם חומרים מקצועיים כגון ציפוי רצפות או משטחי ריצוף העשויים מבטון כמו אלה שאנו נוהגים לראות במרכולים, מחסנים גדולים וכדומה. על מנת להגן על משטחים אלה ולהקנות להם מראה עיצובי ומרשים יותר, מבצעים בהם ציפוי אפוקסי לרצפה. היום, משטחים של ריצוף בטון כאשר הם מצופים באפוקסי, ניתן לראות גם בבתים הפרטיים, בחצרות ובשבילים החיצוניים של הבית. משטחי הבטון הפכו לפופולאריים בשנים האחרונות ולכן ציפוי זה הפך לנפוץ .

באמצעות חומרים איכותיים של ציפוי וצביעה המקנה מגן או ציפוי השומר על אלמנטים שונים, מבנים ומשטחים נשמרים טוב יותר. בדרך זו, ערכו של כל מבנה נשמר ומוגן באופן יעיל. ישנם אזורים שהבלאי של מבנים שונים הוא רב יותר, כגון קרבה לים, מה שמצריך איטום וחיפוי בחומרים מיוחדים, אם ביסודות המבנה ואם בחזיתות. היתרונות בציפוי מבנים הם רבים, ראשית בידוד תרמי ואקוסטי, מניעת חדירת מים לתוך המבנה ושמירה על הקונסטרוקציה. חברות אלה עושות שימוש עם חומרים מקצועיים בעלי תו תקן אם לחיפוי, איטום, צביעה תעשייתית, צבעים מעכבי שריפה למיגון המבנה, שיקום בטונים, ציפוי אפוקסי לרצפה למשטחי ריצוף העשויים מבטון ועוד.

איטום, ציפוי וחיזוק מבנים יש לבצע ע”י חברות שמבצעות פרויקטים

עם מבנים לא משחקים, היות ומדובר במיגון, חיזוק או שיקום של מבנים שנשחקים עם הזמן ועשויים להיות מסוכנים לבטיחות הדיירים או העובדים. גם תקן הבנייה, הדרישות השונות של משרד הבינוי, מוכרות לחברות גדולות המבצעות פרויקטים גדולים ומעסיקות אנשי מקצוע בכירים, כגון מהנדסי בניין וקונסטרוקטורים. חברות אלה הן בעלות האישורים המתאימים והן מוסמכות בביצוע עבודות מורכבות אלה. קבוצת רשף, הינה אחת מהחברות הוותיקות המבצעות פרויקטים במבנים, שיקום וחיזוק גשרים, שיקום מבנים במגזר הציבור, במגזר התעשייתי והפרטי. הקבוצה נוסדה בשנת 1975, ע”י חיים רשף המעסיק מהנדסי בניין בכירים וצוות מיומן.

הקבוצה מבצעת עבודות מורכבות בפרויקטים שונים של מבנים כגון מיגון המבנים באמצעות צבע מעכב בעירה באלמנטים שונים במבנה כגון בסמוך לארונות החשמל, מעליות הבניין, יסודות, צנרת ועוד.