פנה אלינו
חיפוש מתקדם:
Search

איטום בריכות

כל מי שמחזיק בחצר ביתו בריכת שחייה מובנית מבטון, יודע, כי עבודת איטום בריכות הינה חלק מהכנת התשתית. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום שחלק ניכר מהם בנוי על חומרי איטום צימנטיים. החומר הוא בעל כמה יתרונות, ראשית הוא נוח לעבודה, עמיד בפני פגיעות מכאניות, בעל אחיזה מעולה לתשתית הבטון. בשל גמישותו הנמוכה, המהווה חיסרון, יש ליישם אותו יחד עם רשת אינטרגלס. שילוב הרשת עם חומר האיטום הצימנטי, יקנה לכם חוזק ועמידות בפני סדקים למשך שנים.

אחד מחומרי האיטום הנפוצים בבריכות השחייה, הינו איטום קריסטלי אשר מונעים את חדירת המים לרצפת הבטון או דפנות בריכת השחייה. יש לציין, כי המורכבות של איטום בריכות שחייה, מייקרות את עלותן וההוצאה על האיטום, עשויה להגיע לכמה מאות שקלים למ”ר. כאשר מבצעים את עבודת האיטום בבריכות השחייה באמצעות חומרי איטום גבישים, לא יהיה צורך בשכבות איטום נוספות.

איטום בריכות עם חומרי איטום מובילים

אחד מחומרי האיטום שעשויים להיות מעולים לבריכות השחייה הינו פוליאוריאה. מדובר על אחד מסוגי האיטום הטובים ביותר. החומר הינו בעל תכונות חזקות שמעניקות לבריכה את ההגנה המושלמת נגד זעזועים חזקים. למרות חוזקה, הפולי אוריאה, הינו חומר גמיש ולכן הוא עמיד בפני שחיקה ונוח מאוד בעבודה. איטום בחומר זה, חייב להיות מיושם ע”י מקצוענים לאיטום. על צוות האוטמים, ללבוש בגדי מגן מיוחדים ומסיכות להגנה. האיטום נעשה באמצעות מכונה שמחובר אליה אקדח התזה, כאשר החומר מחומם בטמפרטורה של 80 מעלות.

יש למצוא חברת איטום המתמחה עם איטום בריכות, כך שתהיו בטוחים כי יש לכם עסק עם בעלי מקצוע מנוסים. יש לדעת, כי חומרי איטום שונים, מיועדים לאיטום של עוד אלמנטים שונים, כגון: ציפוי שוחות ביוב, איטום מאגרי שתייה, איטום לחניונים, ציפוי איכותי לאניות וספינות, איטום מקררי תעשייה ואיטום מאגרי מים של מכבי האש בישראל. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, כבר ניתן למצוא חומרי איטום חדשניים שיפתרו את בעיית הנזילה בבריכה, או שבעת בניית הבריכה, תותקן בה תשתית טובה.

איטום בחומרי בטון למטרות שונות

ישנם אנשי מקצוע בכירים שהם מומחים בכל סוגי האיטום, שיקום מבנים, חיזוקם ואף בתחום כמו שיקום חזיתות מבנים. תחילה,החברה שעוסקת בשיקום וחיזוק המבנים הישנים, תתחיל את העבודה מהיסוד ותחזק את יסודות המבנה כמו איטום ועיבוי הכלונסאות ולאחר מכן, תסיר את החיפוי הקיים. השלב הבא יהיה ליטוש ותיקונים נקודתיים לשיפור חזות המבנה ולהכנת השטח לחיפוי החיצוני החדש. קיימות אפשרויות שונות שמחייבות בתכנית עבודה מדויקת על פי נתוני המבנה, מה שישפיע כמובן גם על המחיר של שיפוץ ושדרוג חזית הבניין.

את נושא ההגנה על הבניין, היזם שיבצע את פרויקט חיזוק, שיקום ושיפוץ חזית הבניין, ימרח גם צבע מעכב בעירה, על פי תקנות התכנון והבנייה הקשורים אל מבני עץ, פרגולות, ציפוי קירות, תשתיות עץ, תעלות חשמל ועוד. הדרישות של תקן ישראלי 921, אשר מחייבת הגנה מפני אש. באמצעות חומרים וצבעים מתאימים, ניתן יהיה לשפר את סיווג האש לחומרים דליקים, לשדרג קירות גבס ולגרום להם להיות עמידים בפני אש. היישום הנפוץ לחומרים מעכבי בעירה, הינם באמצעות ריסוס, הברשה, צביעה והספגה שמשמשים לשימוש פנימי ולשימוש חיצוני.

אם החלטתם על איטום מורכב ומקצועי יש למצוא את המומחים בתחום

כל מתקן שאנו עושים בו שימוש ביום יום, המבנה בו אנו גרים, דורש תחזוקה יעילה לשמירה על ביטחוננו, ערך המבנה, תחזוקה של בריכת שחייה שנמצאת בחצר ביתנו ועוד. רק חברות שמעורבות בפרויקטים גדולים ומורכבים, עשויות להיות יעילות ומקצועיות, במיוחד אם הן קיימות שנים רבות בתחום זה. קבוצת רשף הקיימת משנת 1975,בחיפה ע”י איש חיל הים לשעבר מר חיים רשף. הקבוצה מציעה מגוון רחב של פתרונות להתמודדות בתחומי הבנייה והתעשייה.

הקבוצה מעניקה פתרונות הולמים למגוון בעיות כמו: בעיות קורוזיה במבנים ומתכות במגזר התעשייתי, בעיות איטום במאגרי מים ומבנים, פתרונות יעילים וארוכי טווח לחיזוק קונסטרוקציות, מיגון נגד אש, ציפוי רצפות תעשייתי באמצעות ציפוי אפוקסי לרצפה, ציפוי פולי אוריאה קרה וחמה, חיזוק קונסטרוקציה, צביעה דקורטיבית לחזיתות מבנים, שיקום בטון, חיזוק מבנים ביריעות פחמן וזכוכית, ניקוי אברזיבי ומבני, צביעה תעשייתית ועוד. הקבוצה פעילה במגוון רחב של סקטורים בתעשיות הכבדות והקלות, בענפי הבנייה והתשתיות ועוסקת גם בייעוץ בחו”ל.