פנה אלינו
חיפוש מתקדם:
Search

ציפוי אפוקסי לרצפה

בעבר, ניתן היה לראות ציפוי אפוקסי לרצפה רק במוסדות, אולמות ספורט ומקומות ציבוריים אחרים. היום יתרונותיה של רצפת אפוקסי כבר ידועים וגם בבתים הפרטיים ניתן יותר לראות ריצוף זה שהוא מרשים במראהו, מעניק ברק למשטחי הרצפה וכן מבודד מעולה לשנים רבות. היתרונות של ציפוי זה הם רבים כאשר ניתן למנות חלק מהותי מהם, כמו: מניעה של חדירת מים, בידוד מעולה, קל לנקות רצפת אפוקסי והמראה תמיד מבריק. גם בחניונים ומרכזי קניות, ניתן לראות רצפות מסוג זה.

ניתן למצוא היום חברות שונות, אשר עוסקות בכל הקשור לריצוף בטון או שיקום בטון במבנים ישנים, כשאר הבלאי במבנים אלה ניכר ויש לבצע את פעולת השיקום, כך שיחזיק מעמד לשנים ויעמוד גם במפגעי טבע בלתי צפויים כמו רעידות אדמה, תזוזת האדמה עם השנים שגורמים לסדקים ועוד. הבלאי של הבטון בבניינים או מבנים ישנים הינה תופעה מוכרת בישראל וניתן להבחין גם מרחוק בסדקים, קילופי טיח, שברים וחלקים שלמים של הבטון שהם מתפוררים.

 

מה כדאי לנו לדעת על ציפוי אפוקסי לרצפה?

בגלל הטרנד החדש של מוצרי בטון שונים שכבר חדרו לתרבות העיצוב והדיור, רבים מוצאים פתרון יעיל, עיצובי ונוח בעת התקנת ציפוי אפוקסי לרצפה. יש לוודא כי מי שיתקין רצפת אפוקסי, יהיה בקיא, היות והתקנה של אנשים שאינם בקיאים שנים בהתקנת ריצוף מסוג אפוקסי, תגרום נזק ולא ניתן יהיה לתקן נזקים של עבודה לא מקצועית, כאשר מתגלים נזקים כגון סדקים. הדבר שיש לעשות במקרה זה, הינו פירוק הריצוף והתקנתו מחדש, מה שיעלה לכם מחיר כפול.

זו הסיבה שיש לבקש המלצות מאנשים שכבר ביצעו עבודות ריצוף מסוג אפוקסי, לראות עבודות שבוצעו ומחזיקות כבר שנים, ללא סימני בלאי או סדקים. ציפוי אפוקסי, מתאים במיוחד לבטון והוא הציפוי האיכותי ביותר. הציפוי חזק ומשלים מראה בוהק, נקי ונוח לתחזוקה. ישנן רצפות בטון שיש לעשות שימוש עם חומר גלם כמו פוליאוריאה, חומר זה, מתאים לאיטום רצפות ובריכות העשויות מבטון ועוד יישומים שונים בענף הבנייה. את החומר מתיזים לאחר חימומו ב-80 מעלות ומתיזים אותו באמצעות אקדח התזה ייחודי.

 

פתרונות בטון מתקדמים לחיזוק מבנים

את המושג חיזוק מבנים אנו שומעים לאחרונה הרבה, במסגרת פרויקטים מסוג תמ”א 38. מבנים אלה חשופים לבעיות במיוחד בעמודי הבטון ויש לחזקם רק באמצעות בעלי מקצוע המתמחים בשיקום של מבנים העשויים מבטון. יש קבלנים שלוקחים על עצמם את פרויקט שיקום המבנים במסגרת תכנית תמ”א 38, אך ישנם מבנים שוועד הבית פועל לחיזוקם, אם עדיין אינם נמצאים בקריטריונים של פרויקטים שיקום מבנים מטעם תמ”א 38. חיזוק של בנייני מגורים הינם פרויקטים שאנו עדים להם בערים רבות בישראל והם נוגעים לבנייני מגורים שנבנו לפני שנות ה-80 של המאה הקודמת.

מבנים אלה, עשויים להיות מסוכנים ולכן, כאשר מתעורר חשד של בלאי במבנה, יש לקרוא למהנדס בניין שיבדוק את המבנה ויכין תכנית שיקום מבנים שתהיה יעילה ותניב תוצאות טובות, בהתאם למצב המבנה. יש לציין, כי מעבר לנזק האסטטי, הבלאי של בטון, מעיד בהחלט על מצב לא תקין כגון בעיה חמורה בעמידות הבניין ואפילו יכול להגיע למצב של סכנת קריסה. יש לגלות סימני ערנות לגבי שינויים של הבטון כאשר מדובר על מבנה שהוא ישן.

 

למי כדאי לפנות בפרויקטים שונים הקשורים לבטון על כל מרכיביו?

יש לפנות לחברות מוכרות כמו קבוצת רשף הקיימת כבר משנת 1975, ע”י איש חיל הים לשעבר מר חיים רשף. הקבוצה מעניקה פתרונות מקצועיים להתמודדות בתופעת הקורוזיה במבנים ומתכות, בעיות איטום במבנים, חיזוק קונסטרוקציות, מיגון נגד אש ופתרונות דקורטיביים למבנים השונים. לקוחות החברה הם בין היתר, גופים ממשלתיים וביטחוניים, משרדי ייעוץ והנדסה ולקוחות פרטיים רבים. לחברה מגוון פרויקטים בחו”ל. לחברה ישנו סל שירותים רחב, תוך מתן פתרונות איכות והקפדה על טיב האיכות שמבוקרים על פי תקן ISO-9002, באמצעות הטכניון בחיפה.

הקבוצה הקיימת מזה עשרות שנים, עוסקת בתחומים נוספים, כגון: צביעה תעשייתית, כאשר חומרי הגלם לצביעה זו מבוססים על סגסוגת פלסטית בעלת תכונות ייחודיות. התוצאה היא עמידות בפני קורוזיה, מניעת הידבקות, עמידות שחיקה ועוד. תוכלו לקבץ ייעוץ יעיל ויישום של פרויקטים שונים בהצלחה, באמצעות פנייה לקבוצת רשף שתשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.